UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.

Dzisiaj jest: Piątek, 14 Czerwca 2024 | Godzina: 18:59:27

OVH

Edukacja rozumiana klasycznie jest sposobem nauczania i wychowania, który odwołuje się do dokonań myśli klasycznej wypracowanej w starożytnej Grecji, Rzymie i chrześcijańskim średniowieczu.

          Ostatecznym celem edukacji klasycznej jest wychowanie dobrego, mądrego, prawego, uczciwego człowieka, który pragnie mądrości, prawdy i piękna. W tej koncepcji edukacji uważa się, iż należy uczyć się z przeszłości i nie lekceważyć tradycji, tam znajdują się bowiem sprawdzone wzorce wykształcenia. Tradycja edukacji klasycznej zawiera rozwiązania ponadczasowe, aktualne, niezmienne. W klasycznej edukacji metodą nauczania jest „powrót do źródeł”, do klasycznych dzieł z zakresu literatury, filozofii, prawa, historii, polityki, sztuki. Czytanie dzieł klasycznych ma wpływać na rozwój intelektualny i moralny człowieka.

          Biblioteka szkolna posiada w swoich zbiorach dzieła najwybitniejszych przedstawicieli świata antycznego i średniowiecza. Na bibliotecznych półkach można znaleźć teksty Platona, Arystotelesa, Sofoklesa, Homera, publikacje dotyczące historii, filozofii i sztuki starożytnej Grecji i Rzymu oraz średniowiecza. Warto po nie sięgnąć.

            Zachęcamy również do wizyty w największej polskiej bibliotece cyfrowej - POLONA.PL, która udostępnia książki, grafiki, mapy, rękopisy, pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących. W swojej ofercie posiada dzieła klasyków antyku i średniowiecza.

bibliotekaZd Eduk klas

     Copyright © 2020 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 133008 (59)

Currently are 13 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions