UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.

Dzisiaj jest: Środa, 25 Maja 2022 | Godzina: 00:36:17

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

 

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.  Nasza planeta jest całkowicie zależna od działań jakie podejmuje człowiek. Rosnąca liczba ludności wymaga coraz większej ilości jedzenia, energii, produktów użytku domowego, wody i przestrzeni do życia. Zaspokajanie tych potrzeb ma bezpośredni wpływ na otaczające nas środowisko. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i aby chronić Ziemię, niezależnie od tego, jak i gdzie żyje, stara się zmienić styl życia. Na rzecz środowiska podejmuje się różne działania. Wielu ludzi ma wspaniałe pomysły na pozbycie się problemów ekologicznych. Ochrona środowiska nie jest tylko sprawą tych nielicznych. Ważny jest każdy człowiek, ponieważ wszystkie dzisiejsze problemy ekologiczne powstają, ale też mogą być rozwiązane, dzięki drobnym czynnościom, wykonywanym na co dzień.

Nasze uczennice Renata Kilian, Gabriela Mańka i Karolina Wichrowska w krótkiej prezentacji odpowiedziały na pytanie: Co możemy robić, jakie kroki powinniśmy podjąć, aby Ziemia powróciła do dobrej kondycji? W prezentacji pojawiły się propozycje działań takich jak: segregacja śmieci, ograniczenie zużycia plastiku i papieru, oszczędzanie wody, energii i budowanie nawyków Zero Waste. Całości dopełniły przepiękne zdjęcia najbliższej okolicy autorstwa Emilii Kuropatwy. Wykorzystane zdjęcia można obejrzeć w holu szkoły.

Link do prezentacji:

https://www.canva.com/design/DAE-h5QFizU/bivQSludhdBUm5a5tPS8lw/watch?utm_content=DAE-h5QFizU&utm_campaign=share_your_design&utm_medium=link&utm_source=shareyourdesignpanel                                                                                                                                                               

     Copyright © 2020 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 97424 (39)

Currently are 8 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions