UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.

Dzisiaj jest: Czwartek, 30 Czerwca 2022 | Godzina: 17:10:04

 saln maturzystów 2

W dniu 16.09.2021 r. uczniowie klasy 4TH wzięli udział w Salonie Maturzystów, który odbył się w formule on-line. Uczniowie odwiedzili wirtualne stoiska uczelni, m. in.: Perspektyw, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz wielu innych. Został także udostępniony „Informator dla Maturzystów 2022” w formie interaktywnego e-booka. Znajdują się w nim informacje dotyczące matury 2022, zasad wyboru studiów, rankingi wszystkich typów uczelni, 71 najpopularniejszych kierunków studiów, prezentacje ośrodków akademickich. W trakcie Salonu Maturzystów młodzież wzięła również udział w wybranych przez siebie wykładach, m. in.:

  • Niezbędnik maturzysty 2022, czyli wszystko co o maturze wiedzieć się powinno.
  • Czy humanistyczne zamiłowania i wiedza dają się sprzedać na rynku pracy?
  • Złaknieni kultury wybierają: od historii sztuki po organizację produkcji filmowej i telewizyjnej.
  • W dobie Internetu każdy może być publicystą, reporterem, fotoreporterem, filmowcem.
  • Logika i kryminalistyka, socjologia i psychologia, pedagogika i edukacja kulturowa.
  • Jak wybierać studia?
  • Co kandydatom mówi Ranking Szkół Wyższych i Ranking Kierunków Studiów Perspektyw.

Ponadto młodzież uczestniczyła w sesjach z doradcami zawodowymi, twórcami raportu “Ekonomiczne losy absolwentów”, absolwentami i pracownikami akademickich biur karier, pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz odbyła indywidualne konsultacje z psychologami i edukatorami.

Udział w Salonie Maturzystów 2021 z pewnością pomoże młodzieży w przygotowaniu do egzaminu maturalnego oraz wyborze najlepszej ścieżki dalszego kształcenia.

Monika Dziurda

     Copyright © 2020 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 98592 (6)

Currently are 7 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions