UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. MOD_COOKIESACCEPT_PLUS_INFO

MOD_COOKIESACCEPT_ACCEPT
Dzisiaj jest: Środa, 12 Sierpnia 2020 | Godzina: 09:54:02

Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Europejczyk” 16.04.2015r uczestniczyli w XV Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich, który odbywał się w Centrum Konferencyjnym na terenie jednego z najnowocześniejszych stadionów w Polsce - Lublin Arena. Tegoroczny zjazd odbywał się pod hasłem: „Europejski Rok na rzecz Rozwoju” Zjazd otworzył Lubelski Kurator pan Krzysztof Babisz, który odczytał list od Wojewody Lubelskiego pana Wojciecha Wilka, następnie głos zabrali kierownik RODM pan Andrzej Skórski oraz pan Michał Wójcik kierownik Punktu Informacyjnego Europe Direct z Lublina.Głównym celem spotkania było uwrażliwienie młodych ludzi na problemy ubóstwa i biedy i przekazanie informacji na temat pomocy rozwojowej i sposobów jej realizacji w najbiedniejszych krajach świata.

W zjeździe wzięli udział wolontariusze ze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej, Fundacji Partners Polska i Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które są zaangażowane w projekty „pomocowe” w Afryce, Azji i w Europie Wschodniej. Wypowiedzi wolontariuszy poparte ciekawymi prezentacjami zachęciły młodych ludzi do aktywności w walce z ubóstwem, chorobami i analfabetyzmem.

Organizatorami zjazdu były:
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie                                      
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin                          
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw 
                                                                                                                                                                                                                          

Obejrzyjcie zdjęcia z tego spotkania: 

     Copyright © 2020 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 78257 (4)

Currently are 3 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions