UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. MOD_COOKIESACCEPT_PLUS_INFO

MOD_COOKIESACCEPT_ACCEPT
Dzisiaj jest: Środa, 12 Sierpnia 2020 | Godzina: 09:01:10

 Projekt  „Czas na przedsiębiorczość młodych!” -

nasza szkoła jako jedyna w powiecie wzięła udział  w  tym projekcie

 

 W ramach działalności  Szkolnego Klubu Europejskiego  „Europejczyk”  uczniowie z klasy pierwszej i drugiej Technika Handlowca uczestniczą w projekcie  pt. „Czas na przedsiębiorczość młodych!”.  Przedsięwzięcie jest realizowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową z Lublinia, przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Lubelski Portal Gospodarczy.

Głównym celem projektu jest rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych w grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego.

 

 Projekt składa się z dwóch głównych elementów:

  1. z  warsztatów organizowanych na terenie szkoły

  2. internetowego konkursu wiedzy z zakresu współczesnej gospodarki i ekonomii.

 W  ramach projektu odbyły się   warsztaty o tematyce  gospodarczo-ekonomicznej. Zajęcia przeprowadzone były przez ekspertów z zakresu tej tematyki, posiadających doświadczenie w pracy z młodzieżą. Pierwsze spotkanie odbyło się  19 kwietnia prowadził je pan Piotr Majchrzak z Lubelskiego Parku Naukowo-Technicznego, który w ciekawy sposób wprowadzał  uczniów w nowy dla nich temat dotyczący funkcjonowania firm w formie startupów.  Kolejne warsztaty odbyły się 22 kwietnia, prowadził je pan Bartłomiej Martys  z Izby Przemysłowo-Handlowej z Lublina. Wspomniane warsztaty w ciekawy i aktywizujący uczestników sposób przybliżyły wiedzę związaną z następującymi obszarami tematycznymi:

  • planowanie oraz zakładanie działalności gospodarczej,

  • rodzaje funduszy europejskich

  • pozyskiwanie funduszy na działalność gospodarczą

 Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach poprzez zgłaszanie pomysłów na prowadzenie  własnej firmy np. transportowej, turystycznej a nawet firmy pogrzebowej. Dla tworzonych przez siebie firm, uczniowie pracując w grupach tworzyli biznesplany.  W trakcie warsztatów panował klimat otwartości, wymiany poglądów oraz zabawy.

Czekamy na drugą część projektu - na konkurs internetowy, który będzie przeprowadzony w maju. Dla laureatów konkursu przewidujemy atrakcyjne nagrody m.in. tablet, czytnik e-book'ów oraz dysk zewnętrzny.

 Zachęcamy do udziału w konkursie!!!                                                                                        

  

                                                                                                                          Opiekun SKE „Europejczyk”
 Łucja Pielaszkiewicz

     Copyright © 2020 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 78256 (3)

Currently are 4 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions