UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. MOD_COOKIESACCEPT_PLUS_INFO

MOD_COOKIESACCEPT_ACCEPT
Dzisiaj jest: Niedziela, 23 Lutego 2020 | Godzina: 01:58:00

Już za nami 35 Pielgrzymka Maturzystów Lubelskich, która odbyła się w dniu 12.10.2019 na Jasną Górę .

W sobotę o 5.00 rano pięknym wczesnym rankiem udaliśmy się do Częstochowy. Nasze nastroje w trakcie drogi były bardzo pozytywne. W duchowej i rozmodlonej wędrówce do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, klasom IV z dwóch szkół w Urzędowie towarzyszyli: Pan katecheta Andrzeje Słowik, wychowawcy klas maturalnych Pani Justyna Popiołek-Czarnota i Pan Łukasz Chmielik oraz Pani Dyrektor Agnieszka Resztak.

Częstochowa przywitała nas piękną złotą i słoneczną polską jesienią. Swoje spotkanie z Panią Jasnogórską rozpoczęliśmy drogą krzyżową na wałach jasnogórskich, 14 stacji i 14 różnych tematów. Czasami trudnych, poruszających, dających do myślenia. Wiele refleksji, zastanowienia, zadumy w każdym z nas. A potem msza św. w intencji Maturzystów. Bazylika wypełniony po brzegi młodymi rozmodlonymi ludźmi. Homilię do młodych wygłosił biskup Józef Wróbel. Mówił o marzeniach, wyborach dróg życiowych, o kręgosłupie moralnym młodego człowieka. Były życzenia pomyślności na egzaminie maturalnym i tym drugim egzaminie – egzaminie z życia.

W drodze powrotnej w Kielcach młodzież odwiedziła Zakon Klauzurowy - Klasztor Mniszek Bosych Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Siostry Karmelitanki), gdzie od siostry Renaty Surdackiej pochodzącej z Urzędowa dowiedzieli się jak wygląda życie zakonu zamkniętego. Po tak ciekawym spotkaniu do domu wszyscy wracaliśmy uduchowieni, pełni refleksji nad swoim życiem, ale również szczęśliwi i zadowoleni z uśmiechami na ustach.

Justyna Popiołek-Czarnota

     Copyright © 2020 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 71584 (4)

Currently are 7 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions