UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. MOD_COOKIESACCEPT_PLUS_INFO

MOD_COOKIESACCEPT_ACCEPT
Dzisiaj jest: Środa, 8 Kwietnia 2020 | Godzina: 10:39:04

W maju, w naszej szkole w ramach doradztwa zawodowego odbył się konkurs "Mój wymarzony zawód". Wzięli w nim udział uczniowie 1, 2, 3 klasy Technik Handlowiec, łącznie 13 osób. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić swój wymarzony zawód tworząc plakat.

Celem konkursu było:

  • pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów współczesnego rynku pracy;
  • rozbudzenie zainteresowań nowymi zawodami pojawiającymi się na rynku pracy;
  • rozwijanie umiejętności planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej;
  • rozwijanie wyobraźni oraz twórczego i kreatywnego myślenia.

Wymarzonym zawodem wśród uczniów biorących udział w konkursie jest oczywiście handlowiec, ale młodzież chciałaby także w przyszłości zostać policjantką, przedszkolanką, fryzjerką, strażakiem, kaskaderem, fotografem.

Po obejrzeniu wszystkich prac jury podjęło następującą decyzję:

I miejsce - Emilia Kuropatwa, kl. 1A TH

II miejsce - Kinga Wyka, kl. 3A TH

III miejsce - Klaudia Mazurek, kl. 3A TH

Jednym z najważniejszych wyborów, jaki musi podjąć młody człowiek, jest decyzja o wyborze zawodu. Podejmując ją warto zastanowić się, czy to przygoda na miesiąc, dwa, czy też praca z powołania. Najważniejsze jest to, żeby praca marzeń łączyła zainteresowania, predyspozycje oraz pasje z umiejętnościami, "rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować".

Dlatego też mamy nadzieję, że marzenia naszych uczniów spełnią się i w przyszłości każdy z nich będzie wykonywał swój wymarzony zawód.

 

Doradca zawodowy: Monika Dziurda

     Copyright © 2020 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 74965 (13)

Currently are 6 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions