UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. MOD_COOKIESACCEPT_PLUS_INFO

MOD_COOKIESACCEPT_ACCEPT
Dzisiaj jest: Piątek, 5 Czerwca 2020 | Godzina: 06:38:13

W dniu 11 kwietnia 2019 Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct z Lublina zorganizował Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka w Sali Multimedialnej Areny Lublin.

Zostaliśmy powitani bardzo serdecznie przez pana Andrzeja Skórskiego, z którym nasz klub europejski współpracuje od wielu lat i pan Andrzej prowadzi u nas „Lekcje Europejskie”.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Lubelski Kurator Oświaty oraz Wojewoda Lubelski i Prezydent miasta Lublin.

Głównym celem spotkania było podsumowanie 15 lat Polski w Unii Europejskiej oraz promocja uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W trakcie spotkania zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń m.in. spotkanie ze Sławą Duszyńską, przedstawicielką Komisji Europejskiej na temat projektu pt. „Wojownicy klawiatury”, który ma na celu zwalczanie fałszywych informacji pojawiających się w Internecie na temat Unii Europejskiej.

Kolejnym punktem spotkania był wykład na temat „15 lat Polski w Unii Europejskiej” - dr hab. Beata Piskorska z Katedry Stosunków Międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ekspert Team Europe.

Swoje refleksje przedstawił Paweł Bącal z Forum Młodych Dyplomatów na temat

"Ja w Unii Europejskiej. Unia Europejska dla mnie" wskazując na korzyści wynikające z uczestnictwa Polski w U E.

Największe jednak zainteresowanie wzbudził występ grupy improwizacyjnej                         „ Poławiacze Pereł Imrov Teatr” podczas którego wszyscy uczestnicy spotkania wspaniale się bawili, brali udział we wspólnych zabawach ruchowych i w słownych skeczach. Trzech aktorów rozbawiało publiczność do łez. Niewątpliwie była to najbardziej atrakcyjna część spotkania.

Na zakończenie pan przewodnik oprowadził naszą grupę po pięknym stadionie Arena Lublin, na którym może kibicować 15 000 ludzi. Zobaczyliśmy też szatnie zawodników i gabinet rehabilitacji.

W zjeździe uczestniczyli członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Europejczyk”

  • Kuropatwa Emilia
  • Szymczak Grzegorz
  • Kowalski Krystian
  • Jagiełło Agata
  • Brzózka Natalia
  • Brzezińska Weronika
  • Mazurek Klaudia
  • Stanisławek Ilona
  • Szymańska Dorota
  • Szocińska Paulina

 

Wyjazd zorganizowała opiekun SKE Łucja Pielaszkiewicz

     Copyright © 2020 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 76539 (2)

Currently are 3 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions