UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dzisiaj jest: Wtorek, 10 Grudnia 2019 | Godzina: 22:40:08
Wielkość tekstu

W środę 6.03.2019 kilkunastu uczniów z I, II i IV klasy Technik Handlowiec uczestniczyło w Dniu Otwartym w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Jednostką organizacyjną był Wydział Administracji i Nauk Społecznych. Prorektor uczelni dr M. Jarmuł w pięknej auli zaprezentował uczniom z całego województwa lubelskiego uczelnię WSEI i ofertę wydziału oraz wygłosił wykład na temat „ Co ze sobą zrobić po maturze”.

Następnie każda szkoła uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami uczelni, którzy realizowali wybrane przez szkołę tematy warsztatów. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w realizacji programu na temat:

  1. „Pokaz możliwości ultranowoczesnej kamery termowizyjnej” – zaprezentował dr. inż. Leszek Gil. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie uczniów, którzy mogli zobaczyć na dużym ekranie swoje twarze w podczerwieni. Dużo śmiechu wywołał wygląd uczniów - zielone włosy i zielone zimne nosy niektórych uczniów. Kamery te są wykorzystywane w wojsku, przez straż graniczną i w przemyśle do pomiaru temperatury w procesach technologicznych.
  2. „Wybrane zagadnienia logistyki miejskiej organizacja ruchu pojazdów w miastach” – były to warsztaty z wykorzystaniem programów Vissim do modelowania skrzyżowań, które umożliwiają projektowanie ruchu pojazdów w dużych miastach.
  3. „ Mikroświat” okiem mikroskopu elektronowego przedstawił uczniom dr inż. K. Gauda. Podczas warsztatów mieliśmy możliwość zobaczyć w powiększeniu „milion razy” budowę niektórych materiałów ubraniowych, budowlanych, metali oraz poznać budowę wewnętrzną mikroskopu elektronowego.
  4. Duże zainteresowanie szczególnie wśród chłopców wzbudziła prezentacja Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady i prezentacja Żandarmerii Wojskowej. Uczniowie mieli możliwość „maskowania się” jak żołnierze na poligonie, oglądania broni palnej, oraz wejścia do polskich samochodów łączności „Honker” wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt do łączności. Żołnierze zachęcali do wstępowania na uczelnie wojskowe, po ukończeniu których zagwarantowana jest ciekawa i bardzo dobrze płatna praca.

Podczas spotkania uczniowie zwiedzili wiele uczelnianych pracowni, poznali możliwości zdobywania wiedzy po ukończeniu szkoły średniej oraz otrzymali darmowe informatory, broszury i ulotki. Udział w Dniu Otwartym WSEI był dla uczniów ciekawym doświadczeniem i dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń.

Opracowała: Łucja Pielaszkiewicz

     Copyright © 2015 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 67114 (86)

Currently are 23 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions