UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dzisiaj jest: Wtorek, 19 Listopada 2019 | Godzina: 21:59:30
Wielkość tekstu


CKZiU - SZKOŁĄ WSPÓŁPRACY


Certyfikat „SZKOŁA WSPÓŁPRACY” dla Urzędowskich „Orląt”

Szkoła Współpracy to przestrzeń, w której każdy młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy”.

Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Orląt Lwowskich w Urzędowie otrzymał certyfikat „Szkoła Współpracy.  Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". Jest to ogólnopolskim projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty.
W naszej szkoły w projekt zaangażowali się rodzice, uczniowie i Rada Pedagogiczna. Ich przedstawiciele wzięli udział w szkoleniach i warsztatach, podnoszących kompetencje w zakresie umiejętności podejmowania i podtrzymywania współpracy w szkole. Uczestnikom projektu zapewniono indywidualną opiekę ekspertów, którzy pomagali w stworzeniu Programu współpracy z uczniami i rodzicami.

Szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli miały na celu wyjaśnienie znaczenia roli oraz praw rodziców i uczniów w życiu szkoły oraz przygotowanie ich do aktywnego w nim uczestnictwa. Uczniowie wzięli udział w szkoleniach dotyczących m.in. uprawnień i sposobów działania Samorządu Uczniowskiego oraz zasad skutecznej współpracy z nauczycielami, dyrekcją i rodzicami. Dla rodziców odbyły się szkolenia z zakresu uprawnień Rad Rodziców i praw rodziców w szkole. Wspólna praca rodziców, uczniów i nauczycieli w trakcie warsztatów zaowocowała opracowaniem indywidualnego Programu Współpracy.

Udział w projekcie wzmocnił współdziałanie wszystkich organów szkoły i utwierdził nas w słuszności przesłania: „Działajmy wspólnie, angażujmy się i współtwórzmy, inwestując w przyszłość naszej młodzieży”.

Andrzej Rolla

     Copyright © 2015 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 65474 (45)

Currently are 4 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions