UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dzisiaj jest: Poniedziałek, 24 Września 2018 | Godzina: 21:29:05
Wielkość tekstu

Biblioteka liczy około 4600 tys. woluminów w tym bardzo dużo lektur, słowników, encyklopedii i innych podstawowych źródeł informacji. Posiadamy również podręczniki do nowej podstawy programowej, szczególnie do klasy pierwszej, głównie do języka polskiego, angielskiego oraz do przedmiotów zawodowych.
Osobom, które lubią czytać - tak dla przyjemności, mamy do zaoferowania księgozbiór bogaty w literaturę młodzieżową i nie tylko. W związku z tym, że biblioteka gości w swych progach wiele takich osób, bibliotekarz corocznie stara się zaopatrywać bibliotekę w nowości książkowe, zgodnie z zainteresowaniami swych czytelników.
Biblioteka w swych zbiorach posiada również filmy edukacyjne, adaptacje lektur, ciekawe filmy do oglądania , np. w trakcie zastępstw podczas nieobecności danego nauczyciela, a także multimedialne gry edukacyjne, atlasy i słowniki.
W roku szkolnym 2014/15 została wznowiona prenumerata dwóch czasopism: „Biblioteka w Szkole” oraz „Cogito”.
Od 2005 r. księgozbiór udostępniany jest za pomocą programu komputerowego MOL Optivum, w związku z czym uczniowie nie posiadają kart czytelniczych papierowych lecz konta czytelnicze w powyższym programie.
Ponadto od roku 2009, w wymienionym powyżej programie komputerowym, tworzona jest kartoteka zagadnieniowa, zgodna z najczęściej poszukiwanymi informacjami, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Kartoteka zagadnieniowa służy do przechowywania opisów bibliograficznych artykułów z czasopism oraz fragmentów książek i innych materiałów bibliotecznych. Główne zestawienia tej kartoteki dotyczą: języka polskiego (opracowań lektur i wierszy, matury pisemnej i ustnej, epok literackich, motywów literackich), scenariuszy z okazji różnych uroczystości, scenariuszy lekcji bibliotecznych oraz godzin wychowawczych, biografii znanych postaci, prawa oświatowego, pedagogiki i psychologii, uzależnień.
W trakcie przerw lub po lekcjach, młodzież naszej szkoły może również korzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej, znajdującego się w czytelni.

Od 2004 roku wydawana jest i rozpowszechniana na terenie szkoły „Gazetka Orląt”, którą prowadzi bibliotekarz wraz z grupką uczniów. Gazetka szkolna ukazuje się dwa razy do roku. Zamieszcza się w niej przede wszystkich informacje o wydarzeniach szkolnych i pozaszkolnych, artykuły dotyczące zdrowego stylu życia, opisy nowo zakupionych do biblioteki książek, ciekawostki, krzyżówki, nie brakuje również humoru. Od niedawna, na łamach gazetki, promuje się również talent literacki naszej młodzieży, poprzez zamieszczanie autorskich wierszy.

Bibliotekarz prowadzi również Kronikę Szkoły oraz Kronikę Patrona, które przechowywane są w bibliotece.


     Copyright © 2015 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 50195 (27)

Currently are 57 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions