UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. MOD_COOKIESACCEPT_PLUS_INFO

MOD_COOKIESACCEPT_ACCEPT
Dzisiaj jest: Środa, 8 Kwietnia 2020 | Godzina: 10:57:57

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele! W związku z tym, że nie można obecnie korzystać z zasobów szkolnej biblioteki, przesyłam linki do darmowych bibliotek cyfrowych i innych źródeł, gdzie znajdują się darmowe (lub prawie darmowe) ebooki.

https://wolnelektury.pl/

Jest to darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

https://lektury.gov.pl/

Serwis ten zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

https://polona.pl/

Polona.pl jest największą w Polsce biblioteką cyfrową. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

OFERTY FIRM

https://www.legimi.pl/

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

EMPIK PREMIUM BEZPŁATNIE NA 60 DNI

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Polecam również liczne strony o książkach i literaturze:), które bez problemu można znaleźć w sieci za pomocą wyszukiwarek. W razie pytań, czy trudności w znalezieniu informacji zapraszam uczniów do kontaktu za pośrednictwem wychowawców.

Życzę przyjemnego czytania i owocnej nauki w domowym zaciszu, a przede wszystkim zdrówka!

Katarzyna Tomaszewska

 

 

     Copyright © 2020 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 74966 (14)

Currently are 7 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions