UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dzisiaj jest: Środa, 22 Maja 2019 | Godzina: 06:56:26
Wielkość tekstu

W dniu 29 stycznia w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego „Europejczyk” zostały przeprowadzone Lekcje Europejskie, podczas których Pan Andrzej Skórski reprezentujący Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct zapoznał uczniów z klasy I i III Technik Handlowiec z ich prawami i korzyściami wynikającymi z obecności Polski w Unii Europejskiej.

Tematem tej lekcji były „Prawa obywatelskie w Unii Europejskiej” Wzbudził on duże zainteresowanie wśród uczniów, zadawali wiele pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Jak się okazało zagadnienia te są szczególnie ważne przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku.

Drugi temat zrealizowany podczas lekcji brzmiał „Instytucje Unii Europejskiej” Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, Rady Unii Europejskiej, Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej.

Podczas lekcji uczniowie obejrzeli ciekawe prezentacje, a na zakończenie spotkania otrzymaliśmy pomoce dydaktyczne książki, broszury, informatory o Unii Europejskiej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

Lekcje Europejskie są wynikiem stałej i wieloletniej współpracy Szkolnego Klubu Europejskiego z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct z Lublina oraz z Fundacją Nowy Staw z Lublina.

Spotkanie zorganizowała pani Łucja Pielaszkiewicz - opiekun Klubu

     Copyright © 2015 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 59215 (17)

Currently are 74 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions