UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dzisiaj jest: Środa, 22 Maja 2019 | Godzina: 06:53:28
Wielkość tekstu

Uczniowie z klasy I Technik Handlowiec w ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej Menadżer Biznesu uczestniczyli w dniu 15.01.2019 r. w wycieczce dydaktycznej do Ośrodka Kultury w Urzędowie gdzie spotkali się z fotografem panem Lechem Dudzińskim.

Pan Lech Dudziński przygotował zajęcia dotyczące sztuki fotografowania. Zapoznał uczniów z historią fotografii, z oryginalnymi sposobami wywoływania zdjęć np. w technice gumy - efektem którego są bardzo piękne zdjęcia o nie spotykanej dzisiaj trwałości i niezwykłym wyglądzie.

Pan Dudziński pokazał uczniom wiele ciekawych eksponatów muzealnych związanych z fotografowaniem oraz zdjęcia wykonane starymi technikami fotograficznymi. Duże zainteresowanie wzbudziła tzw. „ camera obscura”- pierwowzór aparatu fotograficznego, którym do dzisiaj wykonuje się zdjęcia w zaniedbanych gospodarczo krajach np. w Afganistanie.

Szczególne zainteresowanie tematem wykazała jedna z uczennic Emilia Kuropatwa, która interesuje się fotografiką. Poznaliśmy też strony www na których można znaleźć informacje dotyczące "Urzędowa i Kraśnika w fotografii”.

Zajęcia były bardzo ciekawe i chętnie uczestniczylibyśmy w nich jeszcze raz. Dziękujemy panu Lechowi Dudzińskiemu za przygotowanie interesującego spotkania z fotografią.

 

Opiekunami grupy były panie:

Ł. Pielaszkiewicz i K. Tomaszewska

Spotkanie zorganizowała pani dyrektor Agnieszka Resztak

     Copyright © 2015 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 59215 (17)

Currently are 22 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions