UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dzisiaj jest: Wtorek, 19 Lutego 2019 | Godzina: 15:01:09
Wielkość tekstu

Zespół Szkół - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Orląt Lwowskich jest szkołą o długoletnich tradycjach. W 2017 r. celebrowaliśmy jubileusz 60-lecia szkoły, która przez te lata przeszła wiele korzystnych zmian. Zmiany te dotyczą m. in. oferty nauczania, dostosowującej się do aktualnych trendów i potrzeb rynku pracy. Biorąc to po uwagę, współpracujemy systematycznie z lokalnymi pracodawcami. Naszym zamiarem jest również poszerzenie oferty o branżę ogrodniczą, dzięki czemu szkoła powróciłaby do swych tradycji rolniczych, a tym samym wpasowałaby się w krajobraz naszego powiatu - zagłębia produkcji sadowniczej, warzywniczej oraz owoców miękkich.

Jesteśmy niewielką szkołą środowiskową, otwartą, przyjazną dla uczniów i rodziców, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi u progu dorosłości.

Kształcimy przyszłych pracowników dla branży handlowej, informatycznej, administracyjnej, rolniczej oraz w przyszłości ogrodniczej. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodach, w których kształcimy. Kadrę nauczycielską stanowią egzaminatorzy OKE. Jako jedyna placówka w powiecie posiadamy pełne wyposażenie stanowisk do przeprowadzania egzaminów w zawodach: technik handlowiec, technik informatyk. Wychowujemy młodzież w duchu poszanowania tradycji i wartości patriotycznych. Nosimy zaszczytne imię Orląt Lwowskich. Organizujemy Dni Patrona Szkoły, wyjazdy do Lwowa w ramach akcji „Światełko dla Cmentarza Orląt” i Dnia Niepodległości Polski we Lwowie.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Projektach: Praktyki zagraniczne szansą rozwoju kompetencji zawodowych młodzieży wiejskiej”, realizowanych przy wsparciu Unii Europejskiej z programu Erasmus+. Dzięki tym wyjazdom młodzież miała okazję poszerzyć kwalifikacje zawodowe, zwiększające szanse na znalezienie pracy w Polsce i za granicą, jak również zdobyć wiedzę na temat metod pracy zagranicznych firm oraz stosowanych na zachodzie Europy rozwiązań w pracy zawodowej handlowca. Uczniowie poznali także grecką kulturę.

 

NASZE ORLĘTA DOBRZE ZMIERZAJĄ:

 • kształcą się na kreatywnych, innowacyjnych i twórczych absolwentów, podejmujących wyzwania zawodowe w oparciu o zapotrzebowania lokalnego rynku pracy,
 • aktywnie współpracują ze środowiskiem społecznym i międzynarodowym,
 • zdobywają atrakcyjne zawody i przygotowują się do europejskich i polskich rynków pracy,
 • wcielają w życie idee szkoły przedsiębiorczej i społecznie odpowiedzialnej, inwestującej w innowacje edukacyjne,
 • podejmują działania w kierunku rozwijania postaw przedsiębiorczych.

NASZYM UCZNIOM OFERUJEMY:

Staże zagraniczne Erasmus+,

 • zdobycie kwalifikacji zgodnych z zapotrzebowaniem lokalnego rynku pracy,
 • możliwość odbywania stażów absolwenckich ze środków unijnych,
 • trzy pracownie komputerowe z dostępem do Internetu (najnowsza wyposażona w notebooki oraz tablice interaktywne),
 • nową pracownię sprzedaży (kasy fiskalne, wagi elektroniczne, czytniki kodów, lady sprzedażowe),
 • zajęcia z doradcą zawodowym, szkolenia on-line „Handlowiec internetowy”,
 • kontakt z pracodawcami w ramach zajęć lekcyjnych, bezpłatne wycieczki do zakładów pracy, spotkania z pracownikami ARiMR, ODR,
 • atrakcyjne wycieczki dydaktyczne w ramach nauczanych przedmiotów: na Giełdę Papierów Wartościowych, NBP w Lublinie, do wyższych uczelni lubelskich,
 • możliwość kontynuacji nauki w szkołach dla dorosłych,
 • zdobywanie nowych zawodów na kwalifikacyjnych kursach zawodowych,
 • krótkie kursy nadające uprawnienia, tj. agroturystyczny, chemizacyjny oraz kurs baristy,
 • indywidualne podejście do ucznia, pomoc w trudnej sytuacji materialnej,
 • atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne: Klub Europejski „Europejczyk”, Koło Miłośników Żywego Słowa, „SKS”
 • bogaty księgozbiór biblioteki szkolnej z centrum multimedialnym,
 • działalność w Szkolnym Klubie Wolontariatu „Wolontariusze Orląt” i Samorządzie Uczniowskim.

 

     Copyright © 2015 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 55506 (24)

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions