UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dzisiaj jest: Poniedziałek, 24 Września 2018 | Godzina: 21:29:13
Wielkość tekstu

Nauczyciele, uczniowie Technikum oraz pracownicy szkoły, korzystając z pięknej, wrześniowej aury, zorganizowali ognisko integracyjne. W sympatycznej atmosferze społeczność szkolna piekła kiełbaski i relaksowała się, gromadząc siły do nauki i pracy na nowy rok szkolny.

Wielkość tekstu

 

Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Orląt Lwowskich
w Urzędowie realizuje projekt – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) na lata 2016-2020. Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci oraz młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Celem tego programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów, przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

W ramach Programu na kwotę 3100,00 zł zakupione zostały nowości wydawnicze (książki niebędące podręcznikami) w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje, pozostające w sferze zainteresowania uczniów, a są to przeważnie bestsellery, cieszące się uznaniem czytelników na całym świecie. Wystarczy tylko przekroczyć próg biblioteki i skorzystać z tej wyjątkowej okazji.

Zalety czytania książek:

Poszerzanie wiedzy

Im więcej czytamy, tym więcej wiemy. Oczywiście nie musimy czytać tylko encyklopedii, bardzo często książki przygodowe, powieści i dramaty mogą też nas czegoś nauczyć, przekazać cenne myśli.

Rozwijanie wyobraźni

Czytanie sprawia, ze wizualizujemy w głowie treści, które przyswajamy i dzięki temu widzimy je tak, jak nie zobaczy ich nikt inny. Stwarzamy sobie w głowie obraz miejsc, osób i wydarzeń. Potrafimy przenieść różne sytuacje z książek do życia codziennego, zazwyczaj podświadomie, ale dzięki temu umiemy wiele przewidzieć i z wieloma zadaniami sobie poradzić.

Wzbogacanie słownictwa

To niekwestionowana korzyść płynąca z czytania. Śledzenie zdań, w których pojawiają się trudne, nieznane nam słowa lub te znane, ale rzadko używane, sprawia, że nowe wyrazy zapadają nam
w pamięć i przenikają do naszego języka, dzięki czemu zasób słów staje się o wiele bogatszy.

Nabywanie cech dobrego rozmówcy

Czytanie czyni nas świetnymi rozmówcami i wyrabia nawyki prowadzenia mądrych dialogów. Książki możemy traktować jako źródło wiedzy, poszerzania horyzontów i wzbogacania słownictwa.

Poprawa koncentracji i pamięci

To jedna z najcenniejszych zalet czytania. Dzięki książkom ćwiczymy mózg, bo musi on zapamiętywać nazwy, imiona, nazwiska, liczby, wątki i wiele innych szczegółów. Ćwiczymy też koncentrację, bowiem odcinamy się od wszystkiego wokół i uwagę kierujemy na strony i zdania.

Lepsze zrozumienie siebie, otaczającej nas rzeczywistości oraz poglądów innych ludzi

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NOWEGO KSIĘGOZBIORU SZKOLNEJ BIBLIOTEKI!

Wielkość tekstu

Dyrektor oraz nauczyciele Zespółu Szkół - CKZiU w Urzędowie serdecznie zapraszają Rodziców uczniów Technikum na wywiadówkę, która odbędzie się w dniu 20 września 2018 r. o godz. 16.

Przydział sal dla poszczególnych klas:

Klasa I Technikum - sala nr 3

Klasa II Technikum - sala nr 2

Klasa III Technikum - sala nr 1

Klasa IV Technikum - sala nr 4

Wielkość tekstu

W dniu 9 września 2018 r. na Rynku w Urzędowie, została przeprowadzona akcja Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

W tym roku do wspólnego czytania fragmentów powieści Żeromskiego przyłączył się Pan Jan Woźniak – Burmistrz Urzędowa wraz z małżonką oraz Pan Marek Przywara – Przewodniczący Rady Gminy. W imieniu Ośrodka Kultury w Urzędowie wystąpiła Pani Teresa Kaźmierak – Dyrektor OK oraz Józef Baran – pracownik OK w Urzędowie, który wcielił się jednocześnie w rolę prowadzącego to wydarzenie.

Piękna, słoneczna pogoda zachęciła wprost mieszkańców Urzędowa do zajęcia miejsc na przygotowanych ławeczkach i zasłuchania się w historię życia rodziny Baryków, a głównie w koleje losu bohatera „Przedwiośnia” – Cezarego Baryki, jego rozterki i wybory.

Akcja była wspólnym przedsięwzięciem Burmistrza Urzędowa, Ośrodka Kultury w Urzędowie oraz Naszej Szkoły, którą reprezentowały: Pani Dyrektor Agnieszka Resztak, pani Katarzyna Tomaszewska, uczennica z klasy 1A – Renata Kilian oraz z klasy 3A – Kinga Wyka.

Wielkość tekstu

Zespół Szkół - CKZiU im. Orląt Lwowskich w Urzędowie serdecznie zaprasza uczniów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły na inaugurację roku szkolnego 2018/2019.

Msza św. w kościele parafialnym św. Mikołaja w Urzędowie - godz. 8.15.

Uroczyste spotkanie w budynku szkoły - godz. 9.00

Wielkość tekstu

Egzamin poprawkowy z matematyki dla uczniów technikum odbędzie się 29.08.2018r. o godz. 12

Wielkość tekstu

W dniu 12 czerwca młodzież ZS-CKZiU miała niecodzienną okazję gościć u przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Urzędowie, czyli u naszych bliskich sąsiadów.

Bawiąc się razem z dziećmi, dziewczyny z klas I, II i III Technikum (Marlena Mazurek, Wioleta Zarzeczna, Natalia Brzózka, Klaudia Mazurek, Ilona Stanisławek, Paulina Szocińska, Małgorzata Turkowska) czytały znane wiersze takie jak: „Jajko”, „Lokomotywa”, "Kaczka Dziwaczka”, „Na straganie” oraz bajkę o kotce, która bardzo się nudziła.

Zarówno dla dziewczyn, jak i dla pań, które przygotowały grupę do występu, była to ogromna przyjemność przebywać chociaż przez chwilę razem z dziećmi i patrzeć na ich buzie – roześmiane, skupione na słuchaniu i patrzeniu.

Akcja została zorganizowana przez „Wolontariuszy Orląt” we współpracy z Kołem Miłośników Żywego Słowa oraz biblioteką szkolną.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Urzędowie oraz Paniom z poszczególnych grup za umożliwienie przeprowadzenia akcji i sympatycznie spędzony czas.

Opiekunowie: Agnieszka Maziarz i Katarzyna Tomaszewska

Wielkość tekstu

Informujemy, że zakończenie kursu R.03 oraz wydanie zaświadczeń odbędzie się w dniu

8 czerwca o godz. 15.

Obecność wszystkich obowiązkowa!

     Copyright © 2015 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 50195 (27)

Currently are 61 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions