UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dzisiaj jest: Wtorek, 13 Listopada 2018 | Godzina: 18:02:35
Wielkość tekstu

Dnia 31 października przedstawiciele Wolontariuszy Orląt oraz Szkolnego Klubu Europejskiego wraz z nauczycielami: Agnieszką Maziarz i Leszkiem Gozdalskim, udali się na cmentarz w Urzędowie celem zapalenia zniczy na grobach ludzi zasłużonych dla Urzędowa i Polski.

W drodze na cmentarz uczniowie zatrzymali się na chwilę przed domem Państwa Golińskich, w którym stacjonował wraz ze sztabem I Brygady Legionów Józef Piłsudski.

Młodzież zapaliła znicze i uczciła chwilą ciszy i modlitwą 15 legionistów - podkomendnych Piłsudskiego, którzy polegli w walkach pod Urzędowem, a zostali pochowani w zbiorowej mogile naprzeciw cmentarza.

Na cmentarzu uczniowie w podobny sposób uczcili poległych partyzantów z Armii Krajowej, zapalili lampki pod pomnikiem poległych i pomordowanych na wschodzie oraz pod symbolicznym krzyżem, upamiętniającym wszystkich urzędowian, którzy zginęli walcząc o wolność Polski w powstaniach narodowych i wojnach w 1920 i 1939 r.

Wielkość tekstu

W dniach 07-20.10.2018 r. grupa 12 uczniów kształcących się w zawodzie Technik Handlowiec, Technik Administracji oraz Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy przebywała na zagranicznym stażu zawodowym w Grecji, organizowanym przez Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Urzędowie. Dwutygodniowy staż umożliwił naszym uczniom podniesienie ich umiejętności praktycznych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego w oparciu o greckie doświadczenia branżowe.

Dla naszej młodzieży była to również okazja do poznania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego tego kraju. Uczniowie zwiedzili m.in. Meteory – zespół klasztorów na wzgórzach skalnych, brali udział w połowie małż oraz podziwiali okolice legendarnego masywu Olimpu.

Prawdziwą atrakcją był rejs na wyspę Skiatos, w trakcie którego uczestnicy uczyli się tradycyjnego greckiego tańca.

Zagraniczny staż oraz możliwość przebywania w międzynarodowym środowisku pozwoliły uczestnikom na podniesienie umiejętności językowych, zarówno pod względem słownictwa branżowego, którym posługiwali się podczas praktyk, jak również języka wykorzystywanego w życiu codziennym.

Projekt „Specjalistyczne staże zawodowe dla handlowców” (POWERVET- 2017-1-PL01-KA102-038017). Działanie realizowane jest przy współpracy Zespołu Szkół-CKZiU im. Orląt Lwowskich w Urzędowie oraz Lidkis Stefanos & Company LTD.

Staż jest realizowany w ramach projektu systemowego „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji a współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Wielkość tekstu

W dniu 15 października, w ramach prowadzonego w naszej szkole kursu agroturystycznego, odbył się wyjazd studyjny do gospodarstwa agroturystycznego pana Mirosława Pawęski, mieszczącego się w Momotach Dolnych.

Zwiedzane przez uczestników wycieczki gospodarstwo posiada 50 miejsc noclegowych z kuchnią oraz dodatkowe atrakcje takie jak: stół do tenisa stołowego, basen, park linowy, wyznaczoną plażę nad rzeką do sportów strzeleckich (paintball), a także jazdy terenowe jeepem i możliwość spływów kajakowych rzeką Bukową.

Przy okazji wycieczkowicze zwiedzili Porytowe Wzgórze – miejsce bitwy partyzanckiej w 1944 r., gdzie znajduje się Pomnik ku czci partyzantów oraz Muzeum Przyrodnicze w Janowie Lubelskim, co zostało połączone ze zwiedzaniem ścieżek edukacyjnych w janowskich lasach.

Wielkość tekstu

Dnia 5 października w Zespole Szkół nr 3 odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce. Wśród stypendystów znalazła sie również absolwentka naszej szkoły Sylwia Piłat, która od tego roku akademickiego jest studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku zarządzanie.

Wielkość tekstu

W dniu 3 października Samorząd Uczniowski pod opieką pani Anety Gozdalskiej-Dzikowskiej, zorganizował Dzień Chłopaka. W tym dniu nie zabrakło życzeń i słodkości dla mężczyzn z naszej szkoły – tych młodszych i tych troszkę starszych.

Jednym z punktów programu było ogłoszenie wyników konkursu na „Mistera” wśród nauczycieli i uczniów płci męskiej. W tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymali: Pan Leszek Gozdalski – wychowawca kl. II Technikum oraz Karol Dzikowski – uczeń kl. I Technikum.

Wielkość tekstu

W tym roku uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole przypadły na dzień 11 października. Tradycyjnie świętowali wspólnie nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi, zaproszeni goście – pan Jerzy Kazula w imieniu Starosty Kraśnickiego oraz emeryci.

Akademię rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Resztak, która przypomniała zebranym krótką historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, podkreślając wagę tego wydarzenia dla historii oświaty oraz rolę jaką w pracach Komisji odegrał Hugo Kołłątaj.

Następnie głos zabrał pan Jerzy Kazula, dziękując w imieniu własnym i Pana Starosty za codzienną pracę, jaką wykonują nauczyciele oraz pracownicy dla dobra uczniów i szkoły.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również miejsca na podziękowania indywidulne, czyli ogłoszenie Nagrody Starosty i Nagród Dyrektora. W tym roku Nagrodę Starosty otrzymała pani Agnieszka Maziarz – nauczyciel język angielskiego i pedagog. Z kolei Nagrodami Dyrektora zostali uhonorowani: pani Monika Dziurda – nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz doradca zawodowy w naszej szkole, pan Leszek Gozdalski – nauczyciel historii, wos i edb oraz opiekun Sztandaru Szkoły, pani Łucja Pielaszkiewicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych i opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego, pani Justyna Popiołek-Czarnota – nauczyciel języka polskiego i wychowawca klasy IIIA Technikum, a także Ewa Smolińska – pracownik obsługi.

Po pamiątkowym zdjęciu wszystkich nagrodzonych, przyszedł czas na część artystyczno – kabaretową w wykonaniu naszej młodzieży z Koła Miłośników Żywego Słowa pod opieką pani Katarzyny Tomaszewskiej. Uczniowie zaprezentowali scenki kabaretowe oparte na scenariuszu autorstwa Witolda Pelki pt. „Kursokonferencja Edukacyjna, czyli co się myśli o nauczycielach”.

Gościnnie wystąpił na naszej scenie pan Józef Baran – pracownik Ośrodka Kultury w Urzędowie, który już wpisał się w historię szkolnych wystąpień w kategorii "Niezapomniane". Serdecznie dziękujemy panu Baranowi i liczymy na kontynuację tejże współpracy.

W pozostałych rolach wystąpili następujący uczniowie: Natalia Polak, Wioleta Rozmus i Grzegorz Szymczak z klasy I Technikum, Paulina Szocińska i Kinga Wyka z klasy III Technikum oraz niezastąpiony opiekun sprzętu technicznego Tomasz Tulpan z klasy II Technikum.

Następnym punktem programu było wystąpienie dziewcząt z Samorządu Uczniowskiego – Weroniki Brzezińskiej, Natalii Brzózki, Ilony Stanisławek, które złożyły wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły piękne życzenia w formie wierszowanej. Zostały ogłoszone również wyniki uczniowskich wyborów na najlepszego nauczyciela, a tytuł ten przypadł paniom: Monice Dziurda, Anecie Gozdalskiej-Dzikowskiej oraz Agnieszce Resztak.

Na zakończenie, przy dźwiękach piosenki Anny Jantar pt. „Za każdy uśmiech twój”, członkowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli zgromadzonym na sali nauczycielom, emerytom i pracownikom szkoły kwiaty oraz coś słodkiego, z czego chętnie skorzystali również nasi uczniowie.

Opracowała: Katarzyna Tomaszewska

Wielkość tekstu

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, a cały miesiąc październik nazywany jest Miesiącem Walki z Rakiem.

Z tej okazji 1 października br. w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbyła się po raz dziewiąty konferencja poświęcona profilaktyce raka szyjki macicy w ramach akcji „Młoda i Zdrowa” organizowana przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Główną bohaterką spotkania była Ida Karpińska – prezes i założyciel Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”, która korzystając ze swojego doświadczenia walki z rakiem szyjki macicy uświadamia inne kobiety jak tej chorobie zapobiegać.

Źródło: http://powiatkrasnicki.pl

Wielkość tekstu

W dniu 2 października grupa uczniów z klas I – IV Technikum pod opieką pań: Justyny Popiołek-Czarnoty i Katarzyny Tomaszewskiej, miała okazję uczestniczyć w wycieczce dydaktycznej do Lublina.

W ramach wyjazdu młodzież wzięła udział w niecodziennej lekcji bibliotecznej, poprowadzonej przez panią Joannę Tarasiewicz – pracownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie. Uczniowie zapoznali się również z zasadami funkcjonowania i księgozbiorem biblioteki.

Drugim punktem programu było poznanie historii dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady na Majdanku, funkcjonującego w latach 1941-1944. Młodzież ze smutkiem i w skupieniu wsłuchiwała się w słowa przewodnika i zwiedzała tereny dawnego obozu.

Wielkość tekstu

W dniu 24 września 2018 r. uczniowie klasy 1A, 2A, 3A Technik Handlowiec wraz z opiekunami Moniką Dziurda i Anetą Gozdalska-Dzikowską uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Fabryki Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A.

Wycieczka ta odbyła się w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej „Menadżer biznesu” oraz wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego. Jej celem było poznanie przez uczniów:

  • historii powstania fabryki;
  • poszczególnych wydziałów oraz rodzaju prac, które się na nich wykonuje;
  • asortymentu produkowanego w zakładzie;
  • etapów procesu produkcyjnego;

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w sali konferencyjnej, znajdującej się w biurowcu fabryki, gdzie uczniowie obejrzeli film promujący Fabrykę Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. Następnie pracownik FŁT, pan Andrzej Bryndza oprowadził młodzież po następujących wydziałach:

  • Wydział Obróbki Tokarskiej;
  • Wydział Łożysk Kulkowych;
  • Wydział Koszy Łożyskowych;
  • Zakład Łożysk Wielkogabarytowych;

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się pracy na poszczególnych wydziałach. Pracownik fabryki udzielał młodzieży wyczerpujących informacji na temat procesu produkcyjnego i wydziałów, które uczniowie zwiedzali. Po zakończeniu wycieczki był czas na wymianę opinii dotyczących zakładu. Młodzież bogatsza o nowe doświadczenia i wiedzę wróciła do domu.

Opracowała: Monika Dziurda

Wielkość tekstu

Serdecznie zapraszamy na kurs agroturystyczny, który odbędzie sie w dniach 4-5 października 2018 r. o godz. 15.00 w naszej szkole. Zajęcia poprowadzi pani z ODR w Kraśniku.

Program kursu:

1. Co to jest agroturystyka, geneza i definicje.

2. Przepisy prawne w agroturystyce.

3. Warunki sanitarne i żywienie w gospodarstwach agroturystycznych.

4. Kategoryzacja gospodarstw agroturystycznych.

5. Przyjmowanie gości.

6. Promocja i reklama gospodarstwa agroturystycznego.

7. rezerwacje, regulamin pobytu.

8. Wyjazd studyjny.

Po kursie uczestnicy otrzymają certyfikat i zaświadczenie ukończenia kursu w języku polskim (bez kodu zawodu). Zaświadczenie wydane według wzoru z załącznika nr 5 Rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

     Copyright © 2015 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 51895 (25)

Currently are 23 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions