UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dzisiaj jest: Wtorek, 19 Listopada 2019 | Godzina: 22:27:23
Wielkość tekstu

Informujemy, że dnia 21 listopada 2019 r.  o godzinie 16.00 w klasach II, III i IV technikum odbędą się wywiadówki.
Serdecznie zapraszamy rodziców.

 

 

 

 

 

Wielkość tekstu

Informujemy, że  dnia 22 listopada  2019 r. o godz. 15.00    w naszej palcówce

Wielkość tekstu

Już za nami 35 Pielgrzymka Maturzystów Lubelskich, która odbyła się w dniu 12.10.2019 na Jasną Górę .

W sobotę o 5.00 rano pięknym wczesnym rankiem udaliśmy się do Częstochowy. Nasze nastroje w trakcie drogi były bardzo pozytywne. W duchowej i rozmodlonej wędrówce do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, klasom IV z dwóch szkół w Urzędowie towarzyszyli: Pan katecheta Andrzeje Słowik, wychowawcy klas maturalnych Pani Justyna Popiołek-Czarnota i Pan Łukasz Chmielik oraz Pani Dyrektor Agnieszka Resztak.

Częstochowa przywitała nas piękną złotą i słoneczną polską jesienią. Swoje spotkanie z Panią Jasnogórską rozpoczęliśmy drogą krzyżową na wałach jasnogórskich, 14 stacji i 14 różnych tematów. Czasami trudnych, poruszających, dających do myślenia. Wiele refleksji, zastanowienia, zadumy w każdym z nas. A potem msza św. w intencji Maturzystów. Bazylika wypełniony po brzegi młodymi rozmodlonymi ludźmi. Homilię do młodych wygłosił biskup Józef Wróbel. Mówił o marzeniach, wyborach dróg życiowych, o kręgosłupie moralnym młodego człowieka. Były życzenia pomyślności na egzaminie maturalnym i tym drugim egzaminie – egzaminie z życia.

W drodze powrotnej w Kielcach młodzież odwiedziła Zakon Klauzurowy - Klasztor Mniszek Bosych Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Siostry Karmelitanki), gdzie od siostry Renaty Surdackiej pochodzącej z Urzędowa dowiedzieli się jak wygląda życie zakonu zamkniętego. Po tak ciekawym spotkaniu do domu wszyscy wracaliśmy uduchowieni, pełni refleksji nad swoim życiem, ale również szczęśliwi i zadowoleni z uśmiechami na ustach.

Justyna Popiołek-Czarnota

Wielkość tekstu

W dniu 11 października 2019 r. nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku mieliśmy okazję gościć Starostę Kraśnickiego Andrzeja Rollę, który złożył nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom serdeczne życzenia. Jednocześnie Pan Andrzej Rolla przekazał na ręce Pani Dyrektor Agnieszki Resztak kwiaty oraz upominek związany z obchodami 20-lecia Powiatu Kraśnickiego.

Szkołę w tym dniu odwiedzili również nauczyciele emeryci, którzy wraz z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły byli uczestnikami tej wyjątkowej uroczystości.

Zebranych gości powitała pani Dyrektor Agnieszka Resztak słowami: „Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ”. Autorem cytatu jest amerykański historyk, dziennikarz i publicysta – Henry Brooks Adams, żyjący na przełomie wieków XIX i XX. Pani Dyrektor tymi słowami zwróciła uwagę na to, jak ważna i odpowiedzialna jest praca nauczycieli i że naprawdę nigdy nie mogą oni poprzestać na laurach, gdyż biorą na swoje barki przyszłość młodego człowieka.

Tuż po przemówieniach nadszedł moment wręczenia Nagród Dyrektora Szkoły, które w tym roku otrzymali: pani Aneta Gozdalska-Dzikowska – nauczyciel biologii, chemii oraz przedmiotów zawodowych, pan Artur Szempliński – nauczyciel wychowania fizycznego, a także pani Renata Małek – pracownik obsługi.

Nagrodą Starosty została wyróżniona pani Katarzyna Biegaj – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Po części oficjalnej Pani Dyrektor oddała głos uczniom: Renacie Kilian i Grzegorzowi Szymczakowi (z kl. IIA Technikum), którzy pod kierunkiem pani Katarzyny Tomaszewskiej wystąpili z koncertem życzeń dla wszystkich nauczycieli.

Wszystkie życzenia, również te od Samorządu Uczniowskiego, pięknie zwieńczyła popularna ostatnio piosenka pt. „Sobie i Wam”.

Nad sprawami technicznymi czuwali jak zwykle uczniowie z klasy IIIA Technikum: Hubert Dzikowski i Tomasz Tulpan.

 

Katarzyna Tomaszewska

Wielkość tekstu

W dniu 27 września 2019 o godzinie 17,00 w Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku uczniowie z powiatu kraśnickiego odebrali Stypendia Starosty Kraśnickiego za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019.

Przed rozpoczęciem uroczystości uczestnicy mieli okazję wysłuchać krótkiego występu Natalii Ćwik, uczennicy Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku.

W wydarzeniu udział wzięli: Kazimierz Choma – reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego, Andrzej Rolla – Starosta Kraśnicki, dr hab. Jarosław Czerw – Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku wraz z Radnymi Rady Powiatu Kraśnickiego, Korol Rychlewski – Wicestarosta Kraśnicki, Jacek Dubiel – Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Promocji Rady Powiatu w Kraśniku jednocześnie Przewodniczącego Komisji Stypendialnej, dyrektorzy szkół i placówek oświatowo – wychowawczych prowadzonych przez Powiat Kraśnicki, a także uczniowie i absolwenci szkół nagrodzonych Stypendium Starosty Kraśnickiego za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019 wraz z rodzicami i najbliższymi, wychowawcy uczniów nagrodzonych Stypendium Starosty Kraśnickiego. 

Uczniom ZS-CKZiU im. Orląt Lwowskich w Urzędowie stypendia wręczyli: Andrzej Rolla Starosta Kraśnicki, Agnieszka Resztak Dyrektor ZS- CKZiU im. Orląt Lwowskich w Urzędowie oraz Jacek Dubiel Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Promocji Rady Powiatu w Kraśnik.

Wychowawcy uczniów nagrodzonych: Pani Aneta Gozdalska-Dzikowska, Pani Justyna Popiołek-Czarnota otrzymali w formie dyplomów podziękowania za opiekę i trud włożony w wychowanie młodzieży.

Nasi stypendyści :

  1. Weronika Brzezińska
  2. Emilia Kuropatwa
  3. Grzegorz Szymczak

Justyna Popiołek-Czarnota

Wielkość tekstu

Informujemy, że od dnia 30 września 2019 r.  uległ modyfikacji rozkład  zjazdów i zajęć w LO dla Dorosłych i na kursach KKZ. 

Aktualny  harmonogram jest zamieszczony na naszej stronie w zakładce Plany lekcji.
Zachęcamy do śledzenia na bieżąco terminów zjazdów oraz planów zajęć.

Wielkość tekstu

W dniu 18 września 2019 r. po raz kolejny nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

Zgodnie z wyborem Pary Prezydenckiej czytaliśmy Nowele polskie. Uzasadniając wybór tekstów, Pan Prezydent Andrzej Duda w specjalnym liście napisał, że ich wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi oraz refleksja nad człowiekiem i społeczeństwem. Przypomniał również o naukach z nich wypływających – szlachetność, solidarność, wrażliwość na ludzka krzywdę.

Spośród ośmiu zaproponowanych nowel wybraliśmy trzy: „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego.

W tym roku do wspólnego czytania zaprosiliśmy emerytowane nauczycielki języka polskiego panie - Elżbietę Kuśmiderską oraz Mariannę Parczyńską (wieloletnia nauczycielka w naszej szkole) , miłośniczki polskiej literatury, angażujące się w życie kulturalne społeczności lokalnej poprzez działalność w Towarzystwie Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Klub w Urzędowie, Towarzystwie Ziemi Urzędowskiej oraz grupie literackiej Preludium.

  Razem z naszymi gośćmi fragmenty nowel czytały również: Renata Kilian z kl. II Technikum oraz pani Katarzyna Tomaszewska (nauczyciel bibliotekarz), czuwająca również nad przebiegiem całego spotkania.

Wraz z muzyką Wojciecha Kilara usłyszeliśmy nigdy nie starzejące się teksty naszych wybitnych pisarzy polskich, z których płynie niezwykła, uniwersalna mądrość aktualna również dziś, we współczesnym, rozpędzonym świecie.

Wielkość tekstu

Zespół Szkół - CKZiU im. Orląt Lwowskich w Urzędowie serdecznie zaprasza uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły 
  dnia 2 wrzesnia 2019 r. na uroczystą inaugurację   roku  szkolnego 2019/2020

Wielkość tekstu

UWAGA ABSOLWENCI GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ!

Informujemy, że w naszej szkole rekrutacja trwa do 20 sierpnia 2019r. 

Zapraszamy do składania podań.

Zapewniamy zajęcia lekcyjne w systemie  jednozmianowym.

Szczegóły w sekretariacie.

Zapraszamy

     Copyright © 2015 ZS Urzędów.

     Wszelkie prawa zastrzeżone!

Odwiedziło nas łacznie (dziś) 65474 (45)

Currently are 5 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions